Home » Products » Connectors » IDC Connectors » CY1013-14 IDC Female Socket Connector 14 Pin
CY1013-14 IDC Female Socket Connector 14 Pin
14 Pins Female IDC SOCKET
Pitch: 2.54mm
Code: CY1013-14
Categories: Connectors, IDC Connectors Tags: 14pin, cy1013, female, idc, socket
  • Technical Filters
Additional information
Series
CY1013
Pin #
14 Pins
Gender
Female
Related products
  • PL259 Reducer, 10 Pack UHF UG-175 Reducer for RG58, RG142, LMR195 Coax Cable
    Read more
  • FAMATEL - 4.8MM Plug plastic IP44 | Thermoplastic plastic | TT | 16A | 250V | White
    Read more
  • METAL Enclosure for D-Sub connectors; D-Sub 9pin,D-Sub HD 9pin – Metal Cover
  • Snap for 9V Batteries
    Snap for 9V Batteries