Home » Products » Connectors » IDC Connectors » CY1016-14C IDC Right Angle Male Header Connector 14 Pin
CY1016-14C IDC Right Angle Male Header Connector 14 Pin
14 Pins Right Angle Male IDC HEADER
Pitch: 2.54mm
Code: CY1016-14C
Categories: Connectors, IDC Connectors Tags: 14pin, cy1016, header, idc, male, right angle
  • Technical Filters
Additional information
Series
CY1016
Pin #
14 Pins
Gender
Male
Related products
  • RCA Plug Connector
    RCA Plug Connector
    Read more
  • PL259 Reducer, 10 Pack UHF UG-175 Reducer for RG58, RG142, LMR195 Coax Cable
    Read more
  • RCA CHASSIS FEMALE WHITE
    RCA CHASSIS FEMALE WHITE
  • 6.3 mm Jack Plug - 2 Pole Straight Cable-Mount Male - with Plastic Cover