Home » Products » Fans » CommonWealth Fans » FP-108-220V S2SW – 220V Fan 12x12x3.8cm – 120x120x38mm – S2SW
FP-108-220V S3SW - 220V Fan 12x12x3.8cm – 120x120x38mm – S3SW FP-108-220V S2SW - 220V Fan 12x12x3.8cm – 120x120x38mm – S2SW
FP-108-220V S2SW – 220V Fan 12x12x3.8cm – 120x120x38mm – S2SW
Dimensions: 120x120x38 mm (11.9×11.9×3.8 cm)
Air: 63CFM
Speed: 2200RPM – S2SW
Current: 0.11A
Datasheet
Code: FP-108-220V S2SW
Categories: AC/DC AXIAL FAN, CommonWealth Fans, Fans Tags: 11.9x11.9, 12x12, 2200RPM, Fan 0.11A, Fan 220V
  • Technical Filters
Additional information
Length
12 cm
Width
12 cm
Height
3.8 cm
Bearing System
Sleeve Bearing
Voltage
220V AC, 240V AC
Current
0.11A
RPM
2200
Blade #
5 Blades
Wire #
2 Wires
Related products
  • 12x12 PLASTIC FAN FILTER 9x9
    9×9 PLASTIC FAN FILTER
    Read more
  • 12V Fan 12x12x3.2cm – 120x120x32mm - 3 Wires