Home » Products » Fans » CommonWealth Fans » FP-108DX-12VDC-S1 – 12V Fan 8x8x2cm – 80x80x20mm
FP-108DX-12VDC-S1 - 12V Fan 8x8x2cm – 80x80x20mm
FP-108DX-12VDC-S1 - 12V Fan 8x8x2cm – 80x80x20mm - Image 2
FP-108DX-12VDC-S1 - 12V Fan 8x8x2cm – 80x80x20mm - Image 3
Dimensions: 80x80x20 mm
Air: 42CFM
Speed: 3100RPM – S1
Current: 0.25A
Datasheet
Code: FP-108DX-12VDC-S1
Categories: BRUSHLESS FAN, CommonWealth Fans, Fans Tags: 3100RPM, 8x8, Fan 0.25A, Fan 12V
  • Technical Filters
Additional information
Length
8 cm
Width
8 cm
Height
2 cm
Bearing System
Sleeve Bearing
Voltage
12V
Current
0.25A