Home » Products » Fans » CommonWealth Fans » FP-108E-220V S1BW- 220V Fan 17.2×5.1cm – 172x51mm
FP-108E-220V S1BW- 220V Fan 17.2x5.1cm – 172x51mm
FP-108E-220V S1BW- 220V Fan 17.2x5.1cm – 172x51mm - Image 2
FP-108E-220V S1BW- 220V Fan 17.2x5.1cm – 172x51mm - Image 3
FP-108E-220V S1BW- 220V Fan 17.2×5.1cm – 172x51mm
Bearing System: Ball Bearing
Dimensions: 172×51 mm
Air: 190CFM
Speed: 2700RPM – S1
Current: 0.29A
New Datasheet
Old Datasheet
Code: FP-108E-220V S1BW
Categories: AC/DC AXIAL FAN, CommonWealth Fans, Fans Tags: 17.2x5.1, 2700RPM, ball bearing, Fan 0.09A, Fan 0.29A
  • Technical Filters
Additional information
Diameter
17.2 cm
Height
5.1 cm
Bearing System
Ball Bearing
Voltage
220V AC, 240V AC
Current
0.29A