Home » Products » Fans » CommonWealth Fans » FP-108F-24VDC U1B – 24V Fan 6x6x2.50cm ULTRA U1 – 60x60x25mm
FP-108F-24VDC U1B - 24V Fan 6x6x2.50cm ULTRA U1 – 60x60x25mm
FP-108F-24VDC U1B - 24V Fan 6x6x2.50cm ULTRA U1 – 60x60x25mm - Image 2
FP-108F-24VDC U1B - 24V Fan 6x6x2.50cm ULTRA U1 – 60x60x25mm - Image 3
Dimensions: 60x60x25 mm
Air: 38.5CFM
Speed: 7000RPM – U1
Current: 0.22A
Datasheet
Code: FP-108F-24VDC U1B
Categories: BRUSHLESS FAN, CommonWealth Fans, Fans Tags: 6x6, 7000RPM, Fan 0.22A, Fan 24V
  • Technical Filters
Additional information
Length
6 cm
Width
6 cm
Height
2.5 cm
Bearing System
Ball Bearing
Voltage
24V
Current
0.22A
RPM
7000
Blade #
7 Blades
Wire #
2 Wires
Related products
  • 170 Metal Fan Finger Guard
    170 Metal Fan Finger Guard
    Read more
  • 220V Fan 19.8x4.8cm – 198x48mm
    220V Fan 19.8×4.8cm – 198x48mm
    Read more
  • 220V Fan 43x9.8cm – 430x98mm
    220V Fan 43×9.8cm – 430x98mm