Home » Products » Fans » CommonWealth Fans » FP-108FI-24V S2 – 24V Fan 6x6x1.5cm – 60x60x15mm
FP-108FI-24V S2 - 24V Fan 6x6x1.5cm – 60x60x15mm
FP-108FI-24V S2 - 24V Fan 6x6x1.5cm – 60x60x15mm - Image 2
FP-108FI-24V S2 - 24V Fan 6x6x1.5cm – 60x60x15mm - Image 3
Dimension: 60x60x15 mm
Air: 17CFM
Speed: 3500RPM – S2
Current: 0.10A
Datasheet
Code: FP-108FI-24V S2
Categories: BRUSHLESS FAN, CommonWealth Fans, Fans Tags: 3500RPM, 6x6, Fan 0.10A, Fan 24V
  • Technical Filters
Additional information
Length
6 cm
Width
6 cm
Height
1.5 cm
Bearing System
Sleeve Bearing
Voltage
24V
Current
0.1A