Home » Products » Fans » CommonWealth Fans » FP-108FT-12V DC – 12V Fan 6x6x1cm – 60x60x10mm
FP-108FT-12V DC - 12V Fan 6x6x1cm – 60x60x10mm
FP-108FT-12V DC - 12V Fan 6x6x1cm – 60x60x10mm - Image 2
FP-108FT-12V DC - 12V Fan 6x6x1cm – 60x60x10mm - Image 3
Dimension: 60x60x10 mm
Air: 23.5CFM
Speed: 4700RPM
Current: 0.15A
Datasheet
Code: FP-108FT-12V DC
Categories: BRUSHLESS FAN, CommonWealth Fans, Fans Tags: 4700RPM, 6x6, Fan 0.15A, Fan 12V
  • Technical Filters
Additional information
Length
6 cm
Width
6 cm
Height
1 cm
Bearing System
Sleeve Bearing
Voltage
12V
Current
0.15A
RPM
4700
Blade #
11 Blades
Wire #
2 Wires
Related products
  • 24V DC Motor With Gear Head
    24V DC Motor With Gear Head
    Read more
  • 220V Fan 71x12.5cm – 710x125
    220V Fan 71×12.5cm – 710×125