Home » Products » Fans » CommonWealth Fans » FP-108G-24V DC S1 – 24V Fan 4x4x2cm – 40x40x20mm
FP-108G-24V DC S1 - 24V Fan 4x4x2cm – 40x40x20mm
FP-108G-24V DC S1 - 24V Fan 4x4x2cm – 40x40x20mm - Image 2
FP-108G-24V DC S1 - 24V Fan 4x4x2cm – 40x40x20mm - Image 3
Dimensions: 40x40x20 mm
Air: 7.8CFM
Speed: 7000RPM – S1
Current: 0.09A
Datasheet
Code: FP-108G-24V DC S1
Categories: BRUSHLESS FAN, CommonWealth Fans, Fans Tags: 4x4, 7000RPM, Fan 0.09A, Fan 24V
  • Technical Filters
Additional information
Length
4 cm
Width
4 cm
Height
2 cm
Bearing System
Sleeve Bearing
Voltage
24V
Current
0.09A
RPM
7000
Blade #
5 Blades
Wire #
2 Wires
Related products
  • 12V DC Motor With Gear Head
    12V DC Motor With Gear Head
    Read more
  • 12V Fan 12x12x3.2cm – 120x120x32mm - 3 Wires