Home » Products » Fans » CommonWealth Fans » FP-108HX-12V S1 – 12V Fan 4x4x1cm – 40x40x10mm
FP-108HX-12V S1 - 12V Fan 4x4x1cm – 40x40x10mm
FP-108HX-12V S1 - 12V Fan 4x4x1cm – 40x40x10mm - Image 2
FP-108HX-12V S1 - 12V Fan 4x4x1cm – 40x40x10mm - Image 3
Dimensions: 40x40x10 mm
Air: 7.7CFM
Speed: 6500RPM – S1
Current: 0.13A
Datasheet
Code: FP-108HX-12V S1
Categories: BRUSHLESS FAN, CommonWealth Fans, Fans Tags: 4x4, 6500RPM, Fan 0.13 A, Fan 12V
  • Technical Filters
Additional information
Length
4 cm
Width
4 cm
Height
1 cm
Bearing System
Sleeve Bearing
Voltage
12V
Current
0.13A
RPM
6500
Blade #
7 Blades
Wire #
2 Wires
Related products
  • FP-108X-220V S1 - 220V Fan 12x12x2.54cm – 120x120x254mm
    Read more
  • 220V Fan 19.8x4.8cm – 198x48mm
    220V Fan 19.8×4.8cm – 198x48mm