Home » Products » Fans » CommonWealth Fans » FP-108ST-12V S1 – 12V Fan 3x3x0.6cm – 30x30x6mm
FP-108ST-12V S1 - 12V Fan 3x3x0.6cm – 30x30x6mm
FP-108ST-12V S1 - 12V Fan 3x3x0.6cm – 30x30x6mm - Image 2
FP-108ST-12V S1 - 12V Fan 3x3x0.6cm – 30x30x6mm - Image 3
Dimensions: 30x30x6 mm
Air: 3.09CFM
Speed: 8000RPM – S1
Current: 0.10A
Datasheet
Code: FP-108ST-12V S1
Categories: BRUSHLESS FAN, CommonWealth Fans, Fans Tags: 3x3, 8000RPM, Fan 0.10A, Fan 12V
  • Technical Filters
Additional information
Length
3 cm
Width
3 cm
Height
0.6 cm
Bearing System
Ball Bearing
Voltage
12V
Current
0.1A
RPM
8000
Blade #
11 Blades
Wire #
2 Wires
Related products
  • 16x16 Metal Fan Finger Guard
    16×16 Metal Fan Finger Guard
    Read more
  • 8x8 Metal Fan Finger Guard
    8×8 Metal Fan Finger Guard
    Read more
  • FP-108EX-24V DC - 24V Fan 17.2x15.0x5.1cm – 172x150x51mm
    FP-108EX-24V DC – 24V Fan 17.2×15.0x5.1cm – 172x150x51mm
  • 5V Fan 5x5x1.5cm – 50x50x15mm
    5V Fan 5x5x1.5cm – 50x50x15mm