Home » Products » Equipment » Power Supplies » MeanWell » LRS-150-48 MeanWell Power Supply
LRS-150-48 MeanWell Power Supply
Power Supply 48V 3A MeanWell
Wattage: 150W
Input: 115/230V
Output: 48V
L: 159 mm
W: 97 mm
H: 30 mm
Datasheet
Code: LRS-150-48
Categories: Equipment, MeanWell, Power Supplies Tags: 3A, 48V, LRS, meanwell, power supply
  • Technical Filters
Additional information
Series
LRS
Power
150W
Voltage
48V
Current
3A
Related products
  • 9-0-9 9V 3A AC Transformer
    9-0-9 9V 3A AC Transformer
    Read more
  • SCREW DRIVER SET SanTus
    SCREW DRIVER SET SanTus
    Read more
  • RS PRO Solder Sucker - 190 mm Length